UpToDate Tıp Veritabanı

08 Oca

  • Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
  • Tüm Duyurular

UpToDate Tıp Veritabanı 2014 yılı aboneliği başlamıştır.

Erişim adresi : www.uptodate.com/online

UpToDate ile ilgili kisa bilgiler:

UpToDate, sahip olduğu 360.000’den fazla kullanıcısı ile dünyanın en güvenilen medikal bilgi kaynaklarından birisidir. UpToDate, TIP alanında karşılaştırıldığı hemen hemen tüm veri tabanlarından daha cok kullanılmaktadır. Uluslararası çapta 145’den fazla ülkede binlerce hastane doktoru tarafından kullanılması UpToDate’e dünya çapında gösterilen güvenin önemli bir göstergesidir.

Kanıta Dayalı Tavsiyeler

UpToDate yazar ve editörleri; 430’dan fazla hakemli dergi, online medikal kaynak ve rehber arasindan en güncel kanta dayalı tıbbi olayları  titizlikle incelemekte ve değerlendirmektedirler. Tedavi tavsiyeleri uluslararası çapta kabul görmüş denetim standartları içerisinde derecelendirilmektedir. UpToDate personeli;  standartların tam olarak yerine getirilerek en iyi tıbbi kararların alınmasını sağlamak için, kanıta dayalı tip dalında dünya çapında unlu uzmanlar ile koordineli çalışmalarını  kesintisiz olarak yürütmektedir.

UpToDate veri tabanı kapsamı icerisinde asağıda sıralanmıs olan 19 uzmanlık alanında 8,500’den fazla konu icerigi bulunmaktadır. 

Adult and Pediatric Emergency Medicine, Adult Primary Care and Internal Medicine, Allergy and Immunology, Cardiovascular Medicine , Endocrinology and Diabetes, Family Medicine, Gastroenterology and Hepatology, Geriatrics, Hematology, Hospital Medicine, Infectious Diseases, Nephrology and Hypertension, Neurology, Obstetrics, Gynecology and Women’s Health, Oncology, Pediatrics, Pulmonary,Critical Care and Sleep Medicine, Rheumatology, Surgery, Psychiatry